Hei,
I år endrer landsforeningen hvordan vi gjennomfører excel-kurset. Endringene går ut på følgende: Vi holder 3 kurs, istedenfor 1. Vi holder dem på teams. Og vi kaller inn både forhandlingsleder og excel-ansvarlig.
Alle tre kursene vil ha fokus på hvert sitt steg i lønnsforhandlingene, og det forventes av både forhandlingsleder og excel-ansvarlig deltar på alle kursene.
Årsaken til endringene knytter seg til at excel er kraftig verktøy, men det kan være noe vanskelig å få god nok opplæring på et kurs. Det kan være nyttig med oppfriskninger. I tillegg er det vår oppfatning at det viktig for forhandlingsleder å delta, slik at forhandlingsleder vet hva man kan spørre etter når man gjennomføre forhandlingene.
I de to første kursene snakket og øvet vi først på excel og statistikk før forberedende møte, og i møtet etter om lønnssimulator og lønnsstatistikk ved innsamling av lønnskrav.
I dette siste kurset vil vi snakke om og øve på de mer spesifikke behovene og mulighetene excel gir under selve lønnsforhandlingene. Hvordan gjenkjenne egne medlemmer i arbeidsgivers krav, egne og andres medlemmer i arbeidsgivers tilbud, og holde kontroll på fordelingen av potten mot pro rata, mot kjønnsbalansen og møt ledere. med mer.